Olympus Marathon

Ο Σ.Δ.Υ.Θεσσαλονίκης συμμετέχει με μια μεγάλη ομάδα δρομέων και με μια ομάδα εθελοντών στον 15ο υπερμαραθώνιο αγώνα ορεινού τρεξίματος "Olympus Marathon" 44 χλμ (+3200), που θα γίνει το Σάββατο 23 Ιουνίου 2018 στον Όλυμπο.

Όποια μέλη ή φίλοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στην εθελοντική ομάδα, που θα στελεχώσει τον σταθμό στο καταφύγιο της Πετρόστρουγκας ή να υποστηρίξουν τους συναθλητές μας στο ψηλότερο σημείο του αγώνα (Στεφάνι), μπορούν να στείλουν μήνυμα στο info@sdyth.gr.

Η πρώτη εθελοντική ομάδα (10 άτομα) με αρχηγό τον Δημήτρη Κωνσταντόπουλο θα ξεκινήσει από το Λιτόχωρο το πρωί της Παρασκευής 22 Ιουνίου και θα διανυκτερεύσει στο καταφύγιο της Πετρόστρουγκας (υψόμετρο 2000 μ). Μετά το πέρασμα όλων των δρομέων από τον σταθμό οι εθελοντές θα επιστρέψουν στο Λιτόχωρο για τους τερματισμούς των δρομέων. Οι εθελοντές θα έχουν δωρεάν διατροφή και διανυκτέρευση, προσφορά της διοργάνωσης.

Η δεύτερη εθελοντική ομάδα με αρχηγό τον Δημήτρη Λαμπρινίδη έχει σκοπό μια διήμερη εκδρομή στον Όλυμπο με διαμονή και διανυκτέρευση την Παρασκευή 22/6 και το Σάββατο 23/6 στο καταφύγιο "Γιόσος Αποστολίδης" (υψόμετρο 2750 μ). Το πρωί του Σαββάτου θα υποστηρίξουμε τους σναθλητές μας που θα περνάνε από το ψηλότερο σημείο του αγώνα στο 22ο χλμ (υψόμετρο 2780 μ), κάτω από την κορυφή Στεφάνι (Θρόνος Δία). 
Το πρόγραμμα αναβάσεων στις κορφές το Σάββατο 23/6 και την Κυριακή 24/6 θα ανακοινωθεί την παραμονή της εκδρομής.
Οι συμμετέχοντες στην διήμερη εκδρομή επιβαρρύνονται όλα τα έξοδα συμμετοχής στην εκδρομή.

Στοιχεία δημοσίευσης

  • Δημοσιεύτηκε από:
  • Διοικητικό Συμβούλιο
  • Την ημερομηνία: 31/05/2018
  • Επικοινωνία

Κατηγορίες

Σύλλογος Δρομέων Υγείας Θεσσαλονίκης

ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΓΙΑ ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΜΑ

Στις συνεδριάσεις του ΔΣ του συλλόγου την 03/09/2018, 10/10/2018 και
07/11/2018,  εγκρίθηκε η εγγραφή στο σύλλογο των παρακάτω νέων μελών, τα
οποία και καλωσορίζουμε.


1143  Μητσόπουλος Αναστάσιος
1144  Τορονίδης Νικόλαος
1145  Μαλαπάνη Ειρήνη
1146  Παπαδημητρίου Κωνσταντίνος
1147  Παυλίδου Τρυφούλα
1148  Παυλίδου Άναστασία
1149  Τριανταφύλλης Ορφέας
1150  Καρκαλή Βασιλική
1151  Ανθομελίδης Μιχαήλ
1152  Τσίντζος Πέτρος
1153  Σπανούδης Ηλίας
1154  Σαουλίδης Παναγιώτης
1155  Καμπούρης Δημήτριος
1156  Γιώτα Αντζελίνα
1157  Κουζανίδης Σάββας
1158  Πάσχος  Δημήτριος
1159  Γκουντελιάς Γεώργιος
1160  Βαλαβάνη Ελένη
1161  Ελευθεριάδου Μαρία
1162  Ταμτελέν Αναστασία
1163  Σιάρκου Πένυ
1164  Μέτσιος Παύλος
1165  Θεολόγου Σοφία
1166  Κάτανα Στυλιανή